Pirmie marihuānas lietotāji dzīvojuši Ķīnā - 25 Februārī 2010 - Blogs - Digitālpreces

Viss neparastais, interesanti fakti, interneta veikals
Otrdiena
16.04.2024
Privātas vēstules
Sveicināti Viesis | RSS Sākums | Blogs | Reģistrācija | Ieeja

Dienasgrāmatas sadaļas
Jaunumi [8]
Neparastais [34]
Varētu interesēt [53]
You Tube [3]

Mini-čats
500

Mūsu aptauja
Balso par mājas lapas tēmu Kas vajadzīgs visvairāk?
javascript:; javascript:;
Pavisam balsojuši: 127


Sākums » 2010 » Februāris » 25 » Pirmie marihuānas lietotāji dzīvojuši Ķīnā
Pirmie marihuānas lietotāji dzīvojuši Ķīnā
09:31

Atrastie halucinogēnie augi, kuru krāsa vēl nebija zudusi, zaļojuši pirms aptuveni 2700 gadiem un, acīmredzot, tikuši "kultivēti psihoaktīviem nolūkiem", teikts Oksfordas (Lielbritānija) universitātes izdevumā The Journal of Experimental Botany publicētā rakstā.

 "Mūsu pētījumi," norāda raksta vadošais autors, amerikāņu neirologs dr. Etēns B. Ruso, "sniedz senākās, ar analīzēm apstiprinātas liecības par kaņepju farmakoloģiski aktīvo vielu izmantošanu medicīniskām vai reliģiskām vajadzībām".

Kaņepes, kā šķiedrvielām bagāti kultūraugi, bija pazīstamas arī Senlatvijā, no tām gatavotu substanci pieminējis Homērs un daudzi rakstītie avoti sniedz ziņas par kaņepju izmantošanu gan medicīnai, gan psihodēlisku stāvokļu sasniegšanai Senajā Ķīnā. Tomēr līdz šim vēl nekur nebija izdevies iegūt tik senus, labi saglabājušos auga lapotnes daļu paraugus.

Starptautiskā zinātnieku komanda veica virkni analīžu un izmeklējumu, kuros noteica Siņdzjanā atrastās marihuānas parauga C14 vecumu, izpētīja sastāvā esošo tetrahidrokanabinola - galvenās psihoaktīvās kaņepju vielas - daudzumu un sekvestrēja DNS ķēdes. Pētījumu rezultāti, pamatojoties uz fitoķīmisko analīžu un augu morfoloģijas rādītājiem, apstiprināja jau iepriekš zinātnieku izteikto pieņēmumu, ka kapā atrastās kaņepes nav ievāktas brīvā dabā, bet bijušas izkoptas kā kultūraugs, pie tam, īpaši selekcionējot tieši augstu psihoaktīvu vielu līmeni saturošas sugas. Uz kaņepju izmantošanas veidu Gūšī sabiedrībā netieši norāda arī fakts, ka šie augi tika atrasti tikai divos no vairāk nekā piecsimt izpētītajiem kapiem. Turklāt nevienā no apbedījumiem neatrada kādas liecības par kaņepju izmantošanu apģērba izgatavošanai vai pārtikai.

789 gramus smagais kaltētu kaņepju saišķis bija ievietots ādas grozā un nolikts blakus Gūšī kultūrai piederoša vīrieša mirstīgajām atliekām. Vadoties pēc pārējām apbedījuma piedevām - zirglietām, loka šaušanas piederumiem un arhaiskas ķīniešu arfas - kan-hū, arheologi noteica, ka mirušais, ap 45 gadu vecs vīrietis, piederējis sabiedrības augstākajam slānim un, ļoti iespējams, bijis šamanis.

Kategorija: Neparastais | Skatījumu skaits: 1373 | Pievienoja: Admin | Reitings: 1.0/11 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma


Kalendārs
«  Februāris 2010  »
PrOTCPkSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Meklēšana

Vietnes draugi


Statistika

Online pavisam 1
Viesi 1
Lietotāji 0


Copyright MyCorp © 2024