Pavisam noteikti katram ir gadījusies sā nepatīkamā situācija - netīšām tiek izdzēsts kāds ļoti svarīgs fails vai faili no telefona, datora, USB diska vai MP3 atskaņotāja. Labākajā gadījumā tā būs bilde, sliktākajā - kursa darbs, referāts, prezentācija.
Kā rīkoties, ja esi izdzēsis svarīgu failu(-us)?
Pēc iespējas mazāk izmanto iekārtu, kurā tas notika. Faila dzēšana notiek tā, ka no diska failu tabulas (Master File Table) tiek izdzēsts ieraksts par šo failu, bet pats fails joprojām saglabājas ierakstīts diskā, līdz tas ir pārrakstīts. Tieši tāpēc, lai vietu, kur diskā atradās tavs izdzēstais fails nepārrakstītu ar kaut ko citu, neveic nekādu citu datu kopēšanu vai lejupielādes.
Tā vietā lejupielādē bezmaksas programmu Piriform Recuva un uzstādi to - LEJUPIELĀDĒT (ieteicams uzstādīt datora otrā cietajā diskā vai flešā, ja tāds ir pieejams)
Kad atveras instalācija, izvēlies Latviešu valodu un spied Tālāk. Logs parādīsies pa jaunu un latviski, vēlreiz spied tālāk, pēc tam spied Uzstādīt. Pirms spied Pabeigt, atstāj ieķeksētu tikai Palaist Recuva *.**
Kad programma ir palaista, spied Uz priekšu. Tālāk redzamajā logā atķeksē Citi (Rādīt visus failus). Kad tas ir izdarīts, vēlreiz spied Uz priekšu. Tagad izvēlies, kur atradās tevis izdzēstais fails. Atkal izvēlies Konkrēta vieta. Pēc tam norādi, kurā vietā tas atradās. (Ja esi pārliecināts, ka fails atradās My documents, tad vari izvēlēties arī citu opciju. Ja esi pārliecināts, ka fails atradās flešā, mp3 vai fotokamerā, tad izvēlies opciju Manā multivides kartē vai iPod), spied Uz priekšu. Iesaku atķeksēt Ieslēgt dziļo skenēšanu. Pēc tam spied Sākt.
Piezīme: Skenēšana var aizņemt no dažām minūtēm līdz vairākām stundām. Bet ja tiešām svarīgs dokuments, ir vērts gaidīt!
Kad skenēšana ir pabeigta, izvēlies vailus, kurus vēlies atjaunot (atjaunojami ir tikai faili, kuriem rādās zaļš aplītis. Ja ir sarkans - ļoti žēl..) un spiežam pogu Atkopt..
Izvēlies vietu, kur saglabāt atkopjamos failus (vietai ir jābūt uz cita diska - failus nedrīkst atjaunot uz tā paša diska. Nu labi, drīkst, bet es jau par to stāstīju - pastāv risks pārrakstīt atjaunojamos failus ar atjaunotajiem failiem).
Kad programma ir palaista, spied Uz priekšu.
Tālāk redzamajā logā atķeksē Citi (Rādīt visus failus).
Kad tas ir izdarīts, vēlreiz spied Uz priekšu. Tagad izvēlies, kur atradās tevis izdzēstais fails. Atkal izvēlies Konkrēta vieta.
Pēc
tam norādi, kurā vietā tas atradās. (Ja esi pārliecināts, ka fails
atradās My documents, tad vari izvēlēties arī citu opciju. Ja esi
pārliecināts, ka fails atradās flešā, mp3 vai fotokamerā, tad izvēlies
opciju Manā multivides kartē vai iPod), spied Uz priekšu. Iesaku atķeksēt Ieslēgt dziļo skenēšanu. Pēc tam spied Sākt.
Piezīme: Skenēšana var aizņemt no dažām minūtēm līdz vairākām stundām. Bet ja tiešām svarīgs dokuments, ir vērts gaidīt!
Kad
skenēšana ir pabeigta, izvēlies vailus, kurus vēlies atjaunot
(atjaunojami ir tikai faili, kuriem rādās zaļš aplītis. Ja ir sarkans -
ļoti žēl..) un spiežam pogu Atkopt..
Izvēlies
vietu, kur saglabāt atkopjamos failus (vietai ir jābūt uz cita diska -
failus nedrīkst atjaunot uz tā paša diska. Nu labi, drīkst, bet es jau
par to stāstīju - pastāv risks pārrakstīt atjaunojamos failus ar
atjaunotajiem failiem).
Avots: http://izklaide.id.lv |