Viss neparastais, interesanti fakti, interneta veikals
Otrdiena
20.11.2018
Privātas vēstules
Sveicināti Viesis | RSS Sākums | Rakstu katalogs | Reģistrācija | Ieeja

Kataloga kategorijas
Mani raksti [7]
Horoskops 2010 gadam [6]
Tehniskais hooroskops [1]
Sapņu tulks [56]
Taro kārtis [1]
Anekdotes [1]
Enciklopēdijas [1]
Goroskop [0]

Mini-čats
500

Mūsu aptauja
Balso par mājas lapas tēmu Kas vajadzīgs visvairāk?
javascript:// javascript://
Pavisam balsojuši: 126


Sākums » Raksti » Mani raksti

Tabakas audzēšana

Kā pašam sagatavot tabakas lapas, lai tas varētu izmantot pīpē?

 

Atkariba no skirnes un laika apstakliem mahorkas lapas var novakt pec 60 – 100 dienam no destu izstadisanas. Tris cetras dienas pirms novaksanas mahorkas stublajus gareniski no augsas gandriz lidz saknu kaklinam ieskel ar nazi. No viena auga var ievakt 15 – 25 lapas. Lapas vac dienas vidu, kad tas ir sausas. Novaktas, apvitusas lapas saver uz auklam un izkar nojume (var izmantot tuksas siltumnicas). Nav velams kaltet lapas stipra veja, protams, tas jasarga no lietus. Zavesana ilgst 15 – 17 dienas, bet, ja laiks ir apmacies, tad ilgak. Auklas ar izkaltetam lapam akurati nonem, saliek cetras kartas un pakarina skuni vai cita uzglabasanas telpa uz akiem.

 

 

No Latvija audzetas mahorkas nav iespejams uztaisit istus cigarus. Tadus gatavo no specialam attiecigos regionos audzetam tabakas skirnem. So darbu veic, ar rokam sarullejot plaukstas fermentetas tabakas lapas.

 

 

Lapu fermentesanu var veikt ari majas apstaklos. Sai noluka lapas divas tris diennaktis silda trauka +50 oC temperatura, relativais gaisa mitrums 60 – 65 %. Pec tam, uzturot pastavigu +50 oC temperaturu, gaisa mitrumu palielina lidz 70 – 75 % un tadu uztur piecas sesas diennaktis, tad 48 stundu laika temperaturu pazemina, bet gaisa mitrumu palielina lidz 75 – 80 %. Turpmakajas divas trijas dienas lapas atdzese lidz +20…+25 oC temperaturai, gaisa mitrums nedrikst parsniegt 11– 16 %. Atdzesetas lapas atstaj uz 25 – 30 dienam, lai nobriest, un tikai pec tam gatavo smekus. Lapas sagriez 5 – 7 mm platas un 70 – 85 cm garas stremeles (diegos) un ietin plana cigaresu papira. Cigaretes diametrs 8 mm, izejvielas paterins 0,8 – 1,1 g.

 

------------------------------------------------------------------

 

 

P.S. Es te aprakstīšu kā darīju es.

       Aprili ( jo stādiņi aug vismaz 40 dienas) plastmasa – margarīna kastītēs sabēru tīru kūdru. Sabēru sēklas kā sāli. (Kļūda, tik draudz nedrīkst.viņi saaug tā kā grūti viņus pēc tam atdalīt nu izpiķēt.)  Turēju virtuvē uz palodzes. Ik pa laikam aplaistot. Maija beigās vai jūnija sākumā visus trauciņus iznesu jau ārā siltumnīcā, nu kad beidzās salnas. (Jācenšas pēc iespējas ātrāk izstādīt laukā, nu cik tas ir iespējams). Kad bija kādas trīs lapiņas stādiņam izpiķēju katru savā trauciņā. Vēl joprojam siltumnīcā, pa dienu ārpusē. Jālaista arī. Kad jūt ka salnas vairāk nebūs un stādiņš jau izaudzis 14-16 cm (man bija kādi 8-10 cm) stāda laukā. Jāstāda 30 cm viens no otra divās rindās. Jācenšas izstādīt laukā jau maijā. Ievērojot salnas un stādiņa lielumu, jo tabaka aug vismaz 100 dienas. Nu tā man viņi tur auga. Speciāli neko nelaistīju. Jo vasara bij diezgan lietaina. Uz kartupeļu novākšanas laiku arī sāku novākt savu tabaku.

     Vēl jāuzmanās lai neuzkrīt kolorādo vaboles un gliemeži.

     Ievēroju, ka šī tabaka nogatavojas nevienmērīgi. Cits stāds ziedēja, cits jau bija noziedējis, bet sēklas pogaļas vēl bija zaļas. Citam stādam jau sēkliņas jau sāka birt laukā. Lapas novācu visiem uzreiz vienā laikā. Atstāju stublājus vien ar visām sēklu pogaļām. Lai vēl pagatavojas. Vēlāk novācu arī sēklas.

      Lapas savēru uz auklas (ne pārāk cieši) un pakarināju visu to mantību uz pirts augšas lai žūst. Man te veci cilvēki stāsta kas jādara ar to sautēšanu. Jāuztaisa koka kastīte (250x250x100mm no plāniem dēlīšiem) kur viens uz otra tās izžāvētās lapas salikt un ar akmeni noslogot. Tad tā kaste jāliek uz pirts akmeņiem vai uz plīts. Nu ne pārāk karstiem, lai neaizdegas. Un jāsautē lai dabūtu aromātu tabakai.

      Ja ir kādi vēl jautājumi, rakstiet uz e-pastu: fukss45@inbox.lv Vai zvaniet 26540468.

 

 

 

Arnis.

Kategorija: Mani raksti | Pievienoja: Admin (02.02.2009) | Autors: Arnis
Skatījumu skaits: 9711 | Komentāri: 1 | Reitings: 2.1/25 |
Komentāru kopskaits: 1
17.08.2014 Spam
1. igors
Sveiki! Audzēju otro gadu. Ir ''īstās sēklas(5škirnes) +Maskavas mahorka. Labprāt padalīšos ar šīs lietas piekritējiem. Zvaniet droši: 29140785. ,-bet brīdinu, šī ir NOPIETNA nodarbošanās, ja negribat ''sienu'' pīpēt.

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieejas forma


Meklēšana

Vietnes draugi


Statistika

Online pavisam 1
Viesi 1
Lietotāji 0


Copyright MyCorp © 2018